Štruktúra klubu

Každé 2 roky sa uskutočňuje Valné zhromaždenie Crohn Clubu, na ktorom sa prednesie správa o činnosti klubu za posledné 2 roky, volí sa predsedníctvo klubu, novelizujú sa stanovy klubu a v rámci diskusie sa určuje budúce smerovanie klubu.

Predsedníčka

Fieldset

Pracuje ako lektorka Anglického jazyka v Bratislave a taktiež sa venuje marketingovým aktivitám. Ulceróznu kolitídu jej diagnostikovali keď mala 23 rokov. Až keď sa prvýkrát zúčastnila stretnutia členov SCC na Štrbskom plese, pochopila, že život s IBD ochorením vie byť plnohodnotným, ak máte dostupné zdroje informácií a podporu okolia. A práve to našla v SCC, kde sa momentálne angažuje v riadení organizácie a hľadaní nových poznatkov a možností spolupráce, ktoré môžu pomôcť pacientom v edukácii a zlepšení kvality ich života. Inšpirácie ako pomáhať rada čerpá aj v zahraničí, preto v SCC zastáva okrem funkcie Predsedníčky aj funkciu EFCCA delegát pre zahraničie.

veronika.ivancikova@gmail.com

Ostatní členovia predsedníctva

Fieldset

Pracuje ako asistentka riaditeľa v Senici. Popri práci sa venuje dobrovoľníctvu v útulkoch pre opustené zvieratá, cestovaniu, turistike. Crohnovu chorobu jej diagnostikovali, keď mala 23 rokov a museli ju akútne operovať. Momentálne je na biologickej liečbe, vďaka ktorej je už 4 rok v remisii. V klube našla odpovede na otázky týkajúce sa ochorenia a veľa priateľov. Klubu pomáha ako účtovníčka a správca databázy.

nikola.benedikovic@gmail.com

Fieldset

Pracuje ako psychológ v Gastroenterologickom centre Assiduo. Crohnovu chorobu jej diagnostikovali, keď mala 17 rokov. Spolu s kolegyňou Mgr. Malík vedú v Assidue skupinové sedenia pre pacientov s IBD a snaží sa pomáhať aj formou videí – na youtube má vlastný kanál Denník Crohna. V rámci SCC je delegátkou EFCCA ( European Federation of Crohn´s &Ulcerative Colitis Associations) pre mladých a je zároveň aj jednou zo 7 členov EFFCA Youth.

natalia@mandak.sk

Fieldset

Pracuje v NsP Brezno na gyn.-pôrodníckom oddelení ako pôrodná asistentka. Je vydatá a má dve dcéry. Crohnovú chorobu má už 28 rokov. Vďaka správnej liečbe, dodržiavaniu stravovacích obmedzení a cvičeniu jógových cvikov sa cíti fantasticky. V Crohn clube je skoro od jeho založenia, a ako sama hovorí, získala vďaka nemu veľa priateľov a dozvedela som sa množstvo užitočných informácii, ktoré sa snaží posúvať aj ďalej. Klubu pomáha organizovať detský tábor.

kovacovarenka@gmail.com

Fieldset

Pracuje a žije pri Bratislave. Ulceróznu kolitídu mu diagnostikovali v 24r., počas záverečného ročníka štúdia na univerzite po dlhodobých problémoch. Ochorenie IBD a NF mu následne zmenili život o 180° a “ celkový pohľad na svet“. Po úspešne nastavenej liečbe sa začal tešiť z každého nového dňa. Venuje sa zdravému životnému štýlu a tradičnej čínskej medicíne, vnútorným štýlom wu-shu, QiGong meditáciám, športuje, a vďaka tomu, aj keď niekedy s problémami, žije väčšinou plnohodnotne. Okrem toho spoznáva svet, sprevádza ľudí po horách a venuje sa čajom špičkovej kvality.

Pre klub pripravuje bulletin a v rámci možností podporuje činnosť klubu.

vilko.stovcik@gmail.com

Zapisovateľ

Fieldset

Pracuje ako stavebný projektant v architektonickom ateliéri, žije v Trenčíne. Ulceróznu kolitídu mi diagnostikovali krátko po skončení vysokej školy. Momentálne aj vďaka biologickej liečbe žije takmer plnohodnotný život bez typických príznakov ochorenia. Choroba mu pomohla zmeniť celkový prístup k životu, naučil sa menej sa stresovať, brať každodenné problémy s väčším nadhľadom, a tešiť sa z maličkostí. Po minulé roky zastával pozíciu delegáta EFCCA pre mladých, momentálne je zástupcom delegátky Veroniky.

bolek.kop@gmail.com

Zdielať Kopírovať odkaz

Partneri